V dnešní rychlé době, každý musí mít telefon, kdo ho nemá není prostě IN. Je skoro neuvěřitelné, že se v roce 2020 na celém světě vyrobilo za každou sekundu cca 57 nových mobilních telefonů. (z reprezentativního průzkumu společnosti REMOBIL, který proběhl v roce 2020) Ve velkém městě jako je například Praha je celkem cca 1,4 milionu kusů, v celé České Republice je okolo 12 milionu kusů. K recyklaci se dostane jen 5 až 10 % mobilů. Pokud máte doma telefon, který již nepoužíváte neváhejte nás kontaktovat! Pokud bude telefon plně funkční získáte od nás rychle peníze na svůj účet. Potřebujete peníze ? Prodejte svůj plně funkční telefon teď hned! A zpětně si pronajměte svůj telefon díky PLEDDU! Je škoda nevyužít této možnosti, když je telefon plně funkční, který již nepoužíváte a leží vám doma na poličce. Kontaktujte nás, neváhejte, peníze dostanete ihned.
Jak vlastně vypadá taková výroba telefonu? Celý proces se skládá ze tří částí. Víte jak můžete snadno a rychle získat peníze? Peníze rychle a snadno od nás dostanete za svůj mobilní telefon. První část se nazývá Front-end, v této části se sestavuje základní deska ze součástek. Na vyrobení jednoho telefonu se použije až 1500 součástek, počet použitých součástek se liší podle modelu telefonu. Druhá část se nazývá Back-end, v této části se sestavuje celý telefon. Dohromady se dává základní deska, šasi, displej, baterie a další komponenty. Třetí část se nazývá Customer fulfillment centr, v této části se do telefonu nahrává software telefonu. Telefon se následně zabalí do krabičky a připraví se na vývoz z fabriky.
Když řekneme, že chceme nový mobilní telefon tak nás automaticky napadnou nejznámější značky jako Apple, Samsung nebo Huawei. Na celém trhu s telefony je spoustu výrobců, ale ne všichni si reálně vyrábějí telefony sami. Kde sehnat rychle peníze? Některé firmy si nechávají vyrábět telefony od externích partnerů, tzv. ODM výrobců. Cca dvě třetiny výrobců mobilních telefonů si výrobci navrhují sami, zbytek je outsorcovaný od jiné firmy. Každá firma má nastavenou výrobu podle svých směrnic. Některá si udělá vše sama a některá si nechá od ODM kompletně vyrobit celý telefon podle svého návrhu, v tomto případě se ODM stává jen pouhou montovnou (EMS), nebo od ODM převezme jeho vlastní design a ten poté prodává pod vlastní značkou. V tomto případě se ODM výrobce označuje jako IDH.
OEM – (Original Equipment Manufacturer): vlastník značky, společnost, jejíž logo bude na finálním produktu. Své výrobky si může navrhovat i vyrábět sám, nebo může zadávat vývoj i výrobu externím partnerům. OEM je například: Apple, Samsung, Huawei a další značky
ODM – (Original Design Manufasturer): výrobce, který je schopen vyrábět výrobky s vlastním designem, anebo podle zadané dokumentace, ale neprdává je pod vlastní značkou – naopak dodává výrobky jiným subjektům. ODM výrobce je například: Foxconn, Pegatron, Wingtech nebo Huagin
IDH – (Independent Design House): firmy, které mají vlastní design i výrobu a svůj produkt nabízí jiným subjektům. Ty jej mohou zakoupit a prodávat pod vlastní značkou (outsourcovaný design). ). U smartphonů se IDH používají hlavně k výrobě méně nápadných modelů nižších tříd. Mezi největší výrobce patří Wingtech a Huagin. Služby IDH využívá například: Xiaomi, Huawei nebo Nokia (HDM Global).
EMS – (Etectronic Manufacturing Services): montovna neboli tzv. Outsourcovaná výroba. Zadavatel předá EMS dokumentaci a ta podle ní vyrobí daný produkt. Typickou EMS je Foxconn nebo Pegatron, který pro Apple posle jeho vlastního designu vyrábí iPhony.