Potřebujete peníze ? Zjistěte jak ušetřit peníze, vypočtěte si své výdaje.

2. 05. 2022

Potřebujete peníze ? Prodejte svůj telefon a stále ho používejte. V dnešní době je strašně In mít děti po 30. roku života, ale jak to bylo za našich mladých let u našich babiček? Když mojí babičce bylo 30 let měla 5 dětí, musela stíhat domácnost, chodit na pole a zajistit vše co rodina potřebovala. Dá se říct, že na to byla sama, protože můj děda pracoval jako truhlář v Chebu. Babička s dětmi bydlela v Českých Budějovicích. A jak je to dnes? V České Republice je In mít děti prostě později. Jakmile žena počne miminko v 40 letech tak se na ní doktoři koukají na rizikový případ aniž by vzali v úvahu i její celkové zdraví. Ono je vlastně jedno jestli je těhotné ženě 20 nebo 40 stejně ta žena „musí“ jít na spoustu vyšetření, je více ve stresu a to má samozřejmě vliv na miminko. V době mých rodičů (lidí narozených kolem roku 1970) žádné telefony neměli moc k dispozici, jen pár lidí mělo doma pevnou linku a museli se domlouvat předem a vše naplánovat osobně. Potřebujete peníze ? Prodejte svůj telefon a stále ho používejte. Neexistovalo, že by si volali a seděli doma na zadku jak to dělá dnešní mládež. S rodinou bydlíme na sídlišti v Praze a když jdu na hřiště s mojí malou dcerkou (16m) tak vidím hodně, že mladá generace nedá telefon z ruky. .

potřebujete peníze
PLEDDU pronajmi si svůj telefon

V roce 2010 naší planetu obývalo „pouze“ 7 miliard obyvatel. A co dnes v roce 2022? Číslo se rapidně zvýšilo a už jsme na 8 miliardách. Rapidní růst obyvatel začal od 17 století, průměrné procento se pohybuje kolem 1 – 3 %. Za posledních 12 let tu máme obrovský nárůst obyvatel a samozřejmě, každý mladý člověk ve vyspělých zemích musí mít svůj mobilní telefon a kdo ho nemá tak je ve společnosti „looser“. Potřebujete peníze ? Prodejte svůj telefon a stále ho používejte. Největší nárůst obyvatel je v Asii. Na prvním místě je Čína, na druhém je Indie a na třetím je USA. V posledním sčítání lidí v České Republice bylo zaevidováno 10,5 milionu lidí. Počet obyvatelů se zvýšil díky příchodu cizinců, ale my jako národ postupně ubýváme. Na svět v roce 2021 v České Republice přišlo 111 800 dětí. Podle výpočtů OSN se počet lidí do roku 2050 zvýší cca o další 2 miliardy, takže na světě bude kolem 10 miliard lidí. Bohužel už nějakou dobu žijeme na ekologický dluh planety, na planetě vymírají živočichové různých druhů a my jako lidé s tím moc neděláme. Tak se pojďme zamyslet nad tím co by jsme mohli změnit! Nevyhazujte svoje mobilní telefony a tablety a pojďte jim s námi najít nové místo!

Když už je nás tolik na naší planě, pojďme se podívat jakou máme vČeské Republice průměrnou spotřebu energie. Jaká je průměrná energetická spotřeba u menšího až středního domu v České Republice? V domě se pouze svítí a napájí se běžné spotřebiče jako lednička, pračka, mrazák, televize, počítač, mobilní telefony a tablet. Spotřeba elektřiny se pohybuje mezi 2000 – 3200 kWh ročně. Pokud se na elektřině i vaří, díky ní se i topí a ohřívá voda tak to může být i o něco více. Na spotřebu má vliv jak daná rodina nahlíží na životní prostředí a na typu spotřebičů. Znáte vaše největší žrouty elektřiny? Účty za elektřinu se stále zvyšují a nikdo vůbec neví na jaké částce se to zastaví. Někdo žije za co nejméně peněz, hlídá si spotřebu svých spotřebičů, pere například v dobu, kdy je elektřina za méně peněz a někdo to vůbec neřeší. Aby jsme věděli, kde a jak začít šetřit, musíme vědět přesně za co utrácíte. Potřebujete peníze ? Prodejte svůj telefon a stále ho používejte. Potřebujete znát příkon daného zařízení a cenu za 1 kW. Když znáte tyto údaje, můžete si sami spočítat svojí spotřebu.

Příkon se počítá ve Wattech (W) a uvádí kolik k Wattů spotřebuje dané zařízení za 1 hodinu provozu. Tuto informaci by jste měli získat v popisu svého zařízení nebo přímo na spotřebiči.
Například LED žárovka má příkon 9 W. Za hodinu tedy spotřebujete 9 W (0,009 kW) elektřiny. Cena za 1kW se pohybuje v dnešní době okolo 2.800 Kč až 4.200 Kč.

Výpočet:

příkon spotřebiče (W) x 0,001 x doba provozu v hodinách x cena za 1 kWh v korunách

Takže cena za 1 hodinu svícení se pohybuje okolo 0.025 Kč až 0.037 Kč.

Potřebujete peníze ? Prodej svůj telefon a stále ho používej, díky PLEDDU.