Znáte historii telefonu ? Kontaktujte PLEDDU!

7. 06. 2022

Kdo vlastně první sestrojil telefon?

Máš doma telefon navíc?Kontaktuj PLEDDU! Jeden z prvních telefonů na světě byl sestrojen v Itálii. Tento telefon vyrobyl vynálezce Antonio Meucci (Antonio Santi Giuseppe Meucci) v roce 1849. Další telefon byl sestrojen v Bostnu (Spojené Státy Americké) v roce 1876. Vyrobil ho Alexandr Graham Bell. Johann Philipp Reis vynalezl další telefon v roce 1860.

Jak fungovaly první telefony?

Telefon, který vynazel Johann Philipp Reis pracoval na principu doteku velmi jemného kontaktu. Mikrofon (vysílač) byl vyroben z pivní bečky a jeho tvar připomínal lidské ucho. Nedaří se ti ušetřit peníze? Potřebujete peníze ? Reproduktor (přímač) byl vyroben z pletací jehlice a krabice od doutníků. Tento telefon přenášel lidský hlas, ale velice zkresleně. Do telefonu se muselo mluvit určitou hlastostí, aby kontakt pracoval správně.ly. Telefon přenášel lépe hudbu než hlas člověka.

Jak to bylo s výrobou součástek?

Ohledně prvenství vynálezu k jednotlivým částem bylo vedeno hodně soudních sporů. Zvláště společnost Bell Telephone se snažila agresivně chránit své patenty! Vynálezci totiž předváděli své objevy novinárům a průmyslníkům, nic nepublikovali ve vědeckých časopisech. Prodej svůj telefon a stále ho používejte! Důležité je, že součastný telefon nemá jednoho vynálezce, ale je výsledkem postupného vylepšování a vynálezů velkého množství lidí!

historie telefonu pleddu
historie telefonu pleddu

Jak vlastně vypadal a fungoval historický telefon?

Místní baterie, manuální ústředny

V systému s místní baterií obsahoval telefon baterii, sluchátko s mikrofonem a ruční induktor s kličkou, kterým se generoval signál vyzvánění u druhého účastníka nebo v manuální ústředně. Nevycházíte s pěnězi? Využijte naší služby zpětného pronájmu! Žádané telefonní číslo sdělil volající účastníkoperátorce v ústředně, která rucně na panelu propojila oba účastníky kablíkem. Tento systém ještě dlouho používali na železnici a v armádách.

Ústřední baterie, pulzní volba

Elektromechanický telefon pro pevnou síť s ústředním napájením a automatcko pulzní volbou se k ústředně pripojuje pomocí dvou vodičů. Hlavní části přístroje jsou uhlíkový mikrogon a elektromechanické sluchátko, obvykle uložené ve společné rukojeti a spojené s přístrojem vícežilovým kabelem. Přístroj obsahuje několik přepínačů, zvonek a otočnou číselnici pro automacitckou volbu. Prodej svůj telefon a stále ho používej! Je-li sluchátko zavěšené ve vidlici, je do vnějšího obvodu zapojen zvonek, který signalizuje příchozí hovor. Pro výchozí hovor uživatel na otočné číselnici postupně volí žádané číslo účastníka. Při zpětném pohybu číselnice, který je stejnoměrný, se obvod přerušuje, čímž se přímo ovládá volič v ústředně: každý pulz posune raménko voliče o jeden kontakt dále. Při doběhu číselnice do výchozí polohy se v ústředně aktivuje další, podřazený volič pro následující číslici voleného čísla, případně vyzváněcí signál k volanému účastníkovi. Jakmile je spojení navázáno, zapojí se do obvodu sluchátko a mikrofon, který byl během volby blokován. Zařízení je neobyčejně důmyslné, jednoduché a spolehlivé a nevyužívá žádné aktivní elektronické prvky. Lepší způsob je využít zpětný pronájem od PLEDDU.

Kde jsme mohli vidět historické telefony?

První Bellova sluchátka dnešní telefon moc nepřipomíná! Dlouhou dobu byly telefony luxusní záležitostí. Mohli jsme je vidět na poštách, úřadech a u těch nejbohatších lidí, kteří si to mohli dovolit. Jak získat peníze rychle? Na území dnešní České Republiky se telefon dostavil poměrně brzo. Bylo to v roce 1879.