Potřebujete peníze ? Chcete s námi šetřit životní prostředí?

16. 05. 2022

Je váš telefon dostatečně zelený? Potřebujete peníze ? Chcete s námi šetřit životní prostředí? Od nás můžeš dostat peníze rychle a rovnou i něco udělat pro naší planetu! Kdykoliv nás můžete kontakotvat ! Věděli jste, že mezi jeden hodnotící aspekt operátorů patří ekologická zátěž telefonu! Cena, výroba, značka? Tohle rozhodně při výrobě telefonu stačit nebude! Pět největších operátorů v Evropě se rozhodlo, že budou hodnotit přístroje podle jejich ekologické zátěže pomocí Eco Ratingu. Mezi pět největších firem v Evropě patří společnosti: Vodafone, T-Mobile, Orange, Telefónica a Telia. Vodafone uvádí, že výroba telefonů a jejich provoz nejsou zanedbatelné! Odhaduje se na 125 miliónů tun emisí oxidu uhličitého za rok, což odpovídá provozu 31 uhelných elektráren.

PLEDDU zpětný pronájem telefonu
PLEDDU zelený zpětný pronájem

Máte doma telefon co nezatěžuje životní prostředí?

Do programu se také zapojilo 12 výrobců mobilů. Mezi tyto výrobce patří: Bullitt Group (primárně přístroje CAT), Doro, HMD Global (mobilní telefony značky Nokia), Huawei, MoniWire, Motorola, Lenovo, OnePlus, OPPO, Samsung, TCL a Alcatel, Xiaomi a ZTE. Vodafone u nabídky svých 18 telefonů přidává hodnocení Eco Rating. Tato informace je uvedená nenápadně až u technických parametrů mobilních telefonů. Potřebujete peníze ? Máte doma funkční telefon? Využij naši nabídku zpětného pronájmu! Telefon od vás odkoupíme a můžete ho nadále používat! Každý hodnocený telefon dostane celkové hodnocení. Hodnocení se skládá z pěti oblastí. Těmi jsou odolnost a životnost, opravitelnost, recyklovatelnost, efektivita využití zdrojů a šetrnost ke klimatu. Český T-Mobile, který je také zapojený do průzkumu, zatím žádné informace o ekologické zátěži telefonů neuvádí.

Je váš telefon dostatečně zelený?

Maximální počet bodů je 100. Bohužel žádný z testovaných telefonů plný počet bodů nedostal. Největší část telefonů dostala od 77 do 85 bodů. Vyšší počet bodů by měli dostat přístroje, které mají co nejméně drahých kovů. Testy firmy Vodafone vyšel takto: Nejvíce telefonů bylo od značky Samsung. Jak sehnat peníze? Telefonů značek Samsung bylo 8, Xiaomi 5, Huawei 3, Motorola 1, OnePlus Nord 1. Nejlepší hodnocení dostal telefon Samsung S21 5G. Dostal 85 bodů! Nejhůř dopadl telefon Xiaomi Redmi 9T s 58 body. Dá se říct, že nejlépe z celého testování vyšla značka Samsung se svými modely: Samsung S21 4G s 85 body, Samsung A12 s 81 body, Samsung S31 Ultra 5G s 80 body, Samsung S21 plus 5G se 79 body, Samsung A32 5G s 78 body, Samsung S20 FE 5G se 77 body, Samsung A02s se 77 body, Samsung A42 5G se 75 body. Ostatní telefony dopadly následovně: HuaweiP40 Lite dostal 79 bodů, Xiaomi Redmi Note 9 Pro 77 bodů, Xiaomi Mi 10T Lite 74 bodů, OnePlus Nord 5G 72 bodů, Huawei P smart 20221 70 bodů, Motorola E7 70 bodů, Xiaomi Mi 11 68 bodů, Xiaomi Mi 10T Pro 67 bodů, Huawei P40 Pro 65 bodů a Xiaomi Redmi 9T 58 bodů.

Potřebujete peníze? Pomůžeme Vám!

Maximální počet bodů je 100. Bohužel žádný z testovaných telefonů plný počet bodů nedostal.. Největší část telefonů dostala od 77 do 85 bodů. Opravitelnost sleduje organizace iFixit, která vydává hodnocení na škále od jedné do deseti. Deset znamená nejednodušší opravu a jedna nejsložitější opravu. Nevycházíte s financemi? My Vám pomůžeme! Odkoupíme Vaše zařízení a vy ho dále můžete používat tzv. zpětný pronájem telefonu! Peníze dostanete ihned na účet! O nejednodušší opravu svých mobilních telefonů snaží firma Faiphone. Některé materiály použité na výrobu telefonů této značky pocházejí z recyklovatelných zdrojů. Největší výhody telefonů této značky jsou: telefon je sestavený ze sedmi modulů, které si zákazník může podle potřeby vyměnit doma sám. Tohle je docela zajímavé, protože velká část výrobců se snaží aby se do telefonu dostal jen autorizovaný servis se speciální výbavou. Komu tedy není lhostejný stav naší planety, může si díky tomuto hodnocení vybrat mobilní telefon, který nezatěžuje naší planetu.